Суды массово отменяют штрафы за отсутствие covid-сертификата.

20.08.21
20
3
Просмотрел множество постановлений в гос реестре судебных решений. Судьи массово отменяют штрафы за "ковид-нарушения" и принимают сторону обвиняемых.

По-моему, это прекрасный сигнал, что постановления Кабмина принимаются в нарушение законов, плевав на всех и всё. Полная деградация системы. Объяснения судей при рассмотрении дел порою просто прекрасны и ссылаются на Конституцию. Об этом чуть ниже.

Чаще всего выписывают протоколы:
  • За отсутствие документов подтверждающие личность (просто бред, на лицо протокольная система в полиции).
  • За отсутствие масок.
  • За нарушение предпринимателями «санитарных» постановлений Кабмина: отсутствие дистанционной разметки на полу, отсутствие специальных контейнеров для сбора масок, отсутствие ковид-сертификата у продавцов.
  • За нарушение правил перевозки водителями, например перевозка бОльшего кол-ва пассажиров, чем предусмотрено. За перевозку пассажиров не имеющих covid-сертификата или теста.
Формулировки, по которым чаще всего закрывают дело:
  • За отсутствием в действиях состава административного правонарушения.
  • По малозначительности совершенного правонарушения.
Водителей-перевозчиков невозможно привлечь к ответственности, вот один из примеров:

Водій не вправі ні силовими методами перешкодити особі зайти в салон автобусу, ні припинити виконання рейсу. Чинне законодавство також не передбачає жодного ефективного правового інструменту для можливості забезпечення водієм дотримання тієї заборони, що передбачена постановою Кабінету Міністрів України від №1236 від 09.12.2020.


БОЛЬШЕ ВСЕГО поразило решение маленького районного суда Черновецкой области, где, видимо, Конституция Украины имеет не просто библейский декларативный статус. Дело перевозчика закрыли т.к.:

Згідно ст. 64 Конституції України конституційні права і свободи людини і громадянина не можуть бути обмежені, крім випадків, передбачених Конституцією України. В умовах воєнного або надзвичайного стану можуть встановлюватися окремі обмеження прав і свобод із зазначенням строку дії цих обмежень. Не можуть бути обмежені права і свободи, передбачені статтями 24, 25, 27, 28, 29, 40, 47, 51, 52, 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63 цієї Конституції.

…..

Згідно ст.2 закону України «Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання громадянам України, а також іноземцям та особам без громадянства, які на законних підставах перебувають в Україні, гарантуються свобода пересування та вільний вибір місця проживання на її території, за виняткомобмежень,які встановлені ЗАКОНОМ.

….

Конституційний Суд України в своєму рішенні від 28.08.2020 року в справі № 10-р/2020 наголосив, що обмеження конституційних прав і свобод людини і громадянина є можливим у випадках, визначених Конституцією України. Таке обмеження може встановлюватися виключно законом актом, ухваленим Верховною Радою України як єдиним органом законодавчої влади в Україні. Встановлення такого обмеження підзаконним актом суперечить статтям 1, 3, 6, 8, 19, 64 Конституції України.


На даний час в Україні не запроваджено воєнний чи надзвичайний стан, існування яких давало б правову підставу для обмеження конституційних прав громадян на працю та свободу пересування, а також відсутній закон, яким би встановлювалися обмеження свободи пересування громадян в Україні.

Вот то самое решение суда https://reyestr.court.gov.ua/Review/100923344

Красиво, однако.