Погано чую запахи після коронавіруса

10.06.21
4
0
Добридень.
Місяць тому перехворіла коронавірусом. Нюх повернувся через 5 днів після хвороби, але далеко не в повній мірі. Я дуже слабо чую запахи, духи чую тільки в момент нанесення, та й то аромат чую зовсім не так як раніше. запахи духів стали плоскі, якщо старі духи я пам'ятаю по пам'яті як пахнуть, то тепер зрозуміти як пахне новий парфум НЕ можу, запах чую, але він пахне не так як треба. На роботі ходжу в їдальню і не чую там запахів їжі як раніше, ніби в офісний кабінет зайшла, а не в їдальню, хоча вдома, якщо запах сильний, то можу почути запах їжі що готується. Обо не чую, наприклад, деякі неприємні запахи або чую іноді, наприклад піт, запах брудного котячого лотка і т.д. Читала, що треба тренувати нюх з маслами, я нюхаю замість масел різні парфуми, які у мене є. Можна ж так? Або потрібні обов'язково масла? Це вже назавжди так буде і що можна ще зробити?
 

Doctor555

Лікар
02.12.20
21
14
Чому пропадає нюх і смак при коронавірусній інфекції?

Це питання мені задають найчастіше і пацієнти, і колеги.

Нижче мій огляд наявних у світі даних на 10 січня 2021 року.⠀

Давайте розберемося.

Відомо, що зниження або повна втрата нюху (гипосмия, аносмия) може виникати при багатьох вірусних інфекціях, але це відбувається нечасто. Наприклад, при епідемії SARS нюх зникав в поодиноких випадках. Однак в разі нової коронавірусної інфекції цей симптом став ключовим, по якому можна запідозрити хворобу. Друга важлива відмінність від інших вірусних інфекцій - це раптове зникнення нюху (смаку) і досить швидке відновлення, що не пояснюється відомими раніше механізмами. Очевидно, що при COVID-19 механізм цього стану дещо іншою. Давайте подивимося, що показують дослідження.

Але чому в деяких випадках нюх довго не відновлюється або пропадає назавжди?

Тільки в моєму оточенні у трьох перехворіли ковідом нюх не відновився, хоча минуло більше 3-х місяців.

Це, ймовірно, викликано супутнім пошкодженням і загибеллю нюхових нейронів.

Ще одне важливе питання: чи може вірус проникати в головний мозок через нюхові шляху порожнини носа? Це питання пов'язане тим, що нюховий нерв - єдиний черепної нерв, який виходить в порожнину носа і має прямий контакт зі слизовою оболонкою. Відповідь - так, може. Про що це говорить і до чого призводить? Проникаючи в головний мозок, вірус може в ньому бути присутнім роками і викликати запалення, приводячи до таких захворювань, як розсіяний склероз і хвороба Паркінсона.

Що ця інформація нам дає щодо методів лікування?

Що стосується лікування ковід-асоційованого порушення нюху / смаку, то поки це питання досліджується і рекомендації засновані на раніше проведених дослідженнях при аносмія, викликаної іншими причинами, в тому числі інфекційними.
 
10.06.21
4
0
І ніс капала Марімер і духи нюхаю кожен день - нічого не поліпшується. Або масла треба саме нюхати? То яка різниця -масло або духи?
 
10.06.21
4
0
думала, що не є принциповим... масло, думала і парфуми підійдуть. Спасибі, спробую замінити їх на олії. Я і масло одне нюхала, ну дуже слабо його чую, хоча екваліптове термоядерне, тільки якщо вже зовсім ніс в пляшку засуну.
 
19.02.23
2
1
Добридень.
Місяць тому перехворіла коронавірусом. Нюх повернувся через 5 днів після хвороби, але далеко не в повній мірі. Я дуже слабо чую запахи, духи чую тільки в момент нанесення, та й то аромат чую зовсім не так як раніше. запахи духів стали плоскі, якщо старі духи я пам'ятаю по пам'яті як пахнуть, то тепер зрозуміти як пахне новий парфум НЕ можу, запах чую, але він пахне не так як треба. На роботі ходжу в їдальню і не чую там запахів їжі як раніше, ніби в офісний кабінет зайшла, а не в їдальню, хоча вдома, якщо запах сильний, то можу почути запах їжі що готується. Обо не чую, наприклад, деякі неприємні запахи або чую іноді, наприклад піт, запах брудного котячого лотка і т.д. Читала, що треба тренувати нюх з маслами, я нюхаю замість масел різні парфуми, які у мене є. Можна ж так? Або потрібні обов'язково масла? Це вже назавжди так буде і що можна ще зробити?
Рік тому перехворів ковідом, то нюх з'явився за кілька тижнів після зникнення. Треба почекати, без нього ж можна обійтися, якщо не працюєте дегустатором...